OSIĄGNIĘCIA

Kolejna kampania zaprowadziła nasz aż na Podkarpacie - promowaliśmy Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Od lipca do października 2019 gościliśmy na 5 festiwalach w całej Polsce - 51. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Jarmarku Jarosławskim w Jarosławiu, Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie, Małych Mazurkach w Warszawie oraz 15. Festiwalu Pogranicza Kultur w Krakowie. Na wyjazdach mieliśmy okazję porozmawiać z tysiącami osób, opowiadaliśmy o kulturze tradycyjnej, częstowaliśmy proziakami, a artyści z regionu krośnieńskiego prowadzili dla chętnych ciekawe warsztaty.


Następne, już jesienne miesiace wypełniły intensywne przygotowania do wielkiego otwarcia Etnocentrum. Dwudniowa oficjalna konferencja w grudniu przyciągnęła około 200 osób z różnych środowisk – artystycznych, kulturalnych, samorządowych oraz mediów. Samo Etnocentrum otwieraliśmy aż... trzy dni, bo naprawdę było co robić. Każdy gość mógł skorzystać z bogatej oferty warsztatowej i kulturalnej. W tych dniach do Krosna zjechali się znakomici artyści – Agnieszka Biernacka, Bartosz Gałązka, Zespół śpiewaczy „Zosienki”, Violetta Propola, Zespół „Pieśni za grosze”, Joanna Sadowska-Wrzecionko, Anna Maria Zygmunt, Grzegorz Romańczyk, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty), Teatr Małe Mi, Katarzyna Jackowska-Enemuo (Parparusza), Kaja i Janusz Prusinowscy wraz z dziećmi, Stanisław Nogaj, Ewelina Matusiak-Wyderka, Aleksandra Rózga, Michał Kociuba (Posmakuj), Ewa Grochowska i Kapela „Trzcinicoki”


Dzielą nas od Krosna aż 650 km, kampania była więc niemałym wyzwaniem logistycznym! Mamy nadzieję, że niedługo uda nam się zawitać znów do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej – miejsca, w którym tradycja przenika się z nowoczesnością.


Autorami zdjęć są TARRAYA S.A. oraz Aleksandra Rózga - dziękujemy!