Poznaj MOC Zawodowca z Cyber Marianem – promocja szkolnictwa zawodowego

Nie jesteśmy wyjątkiem wśród agencji – też mamy wiele świetnych, jeszcze niezrealizowanych pomysłów, czekających na odpowiednią okazję. Jedna z nich przytrafiła się przy okazji pracy dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Z wielką satysfakcją przyjęliśmy entuzjazm naszych partnerów, gdy przedstawiliśmy im nasz pomysł, jak zmienić wizerunek szkolnictwa zawodowego wśród młodzieży.

Początek był trudny, ze względu na pandemiczny rok 2020. Tym ważniejsze okazały się działania w internecie. Ambasador kampanii – youtuber Cyber Marian był strzałem w dziesiątkę – również dlatego, że nawet jeśli jego najbardziej dzikie pomysły „nie przeszły” (chcielibyście wiedzieć…), miał wolną rękę w autorskiej realizacji filmów.

Filmy Cyber Mariana przedstawiały zabawne (nie tylko naszym zdaniem – najbardziej popularny miał ponad 300 tys. wyświetleń) wizje jak wyglądałby świat bez przedstawicieli „zwykłych” zawodów. Było więc o kucharzach, elektrykach, fryzjerach, budowlańcach… łącznie dziesięć i tyle samo ich zajawek, budujących napięcie. Do tego 28 klipów z ciekawostkami znanymi tym zawodowcom, 16 CyberMarianowych „sucharów” oraz kilka innych, jak relacje z Festiwalu Zawodowca oraz świąteczne życzenia. Łącznie na kanale YT Kampanii pojawiło się 56 filmów, obejrzanych ponad 2,26 mln razy.

Oprócz tego, wymyśliliśmy koncepcję strategiczną i hasło kampanii (Poznaj MOC Zawodowca), stworzyliśmy key visual, współtworzyliśmy część scenariuszy klipów wideo, prowadziliśmy przez dwa lata social media akcji (Facebook + Instagram – razem 816 postów), wydrukowaliśmy i rozesłaliśmy do ponad 200 szkół i placówek oświatowych województwa śląskiego mnóstwo (ponad 40 000) gadżetów i plakatów, zorganizowaliśmy dwie konferencje prasowe oraz Festiwal Zawodowca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Odwiedziło go 724 uczniów, mających okazje nie tylko zrobić selfie z Cyber Marianem i dostać jego autograf na plakacie, ale też zobaczyć prezentacje 30 śląskich szkół technicznych i branżowych. Niejeden raz słyszeliśmy podczas Festiwalu wypowiedzi w rodzaju „już wiem, co będę robić w życiu”.

Oczywiście, przez te dwa lata także dobrze się bawiliśmy, bo Cyber Marian jest fantastycznym, kontaktowym i otwartym gościem. Warto pracować z zawodowcami oraz z klientami, którzy to docenią – dziękujemy Ci, Śląsku!

Budżet kampanii: 1,1 mln zł.