Wielkopolska – Obchody 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Sto trzecia rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego była szczególna nie tylko dla mieszkańców regionu – tym razem także dla całej Polski. Od teraz, 27 grudnia jest na zawsze w kalendarzu oficjalnych świąt państwowych. Droga do odzyskania przez Polskę niepodległości byłaby dłuższa i trudniejsza, gdyby nie to przeprowadzone z sukcesem Powstanie.Pragmatyczni Wielkopolanie mają prawo być z tego dumni, na swój doniosły, ale i radosny sposób.

Taki właśnie był przełamujacy stereotypy pomysł na promocję tej rocznicy. Do oryginalnego hasła symbolizującego wspólnotę (Nasze Powstanie Wielkopolskie) dodaliśmy hashtagi: #PolskaŚwiętuje #PolskaDziękuje. Na kreacjach pokazaliśmy współczesnych Polaków – dzieci, dorosłych i senioróww, mieszkańców różnych miast, uśmiechniętych i radosnych – mających powód, aby świętować wygraną i dziękować Wielkopolanom za zwycięstwo. Przekaz byl widoczny na cyfrowych Citylightach, w pojazdach komunikacji miejskiej i Kolei Wielkopolskich, w socialmediach, w internecie i w prasie. Nakręciliśmy także spot wideo i nagraliśmy radiowy.

Dodatkowo, przeprowadziliśmy pięć społecznych akcji angażujących różne pokolenia. Świętowaliśmy wolność, dwie pierwsze zapraszały więc do wykorzystania nieskrępowanej twórczej wyobraźni. W pierwszej chodziło o dowolny sposób upamiętnienia roku 1918, w drugiej o twórczą adaptację fragmentu utworu Ignacego J. Paderewskiego. Wyjątkowym powodzeniem cieszyły się też Quiz wiedzy historycznej online (899 uczestników) i generator certyfikatów powstańca (powstało 5512 certyfikatów), na podstawie podanych cech osobowości. Szkoły i przedszkola przesyłały z kolei fotografie okolicznościowych gazetek ściennych.

Inne efekty? 1770 nowych fanów na Facebooku, ponad 1,6 mln zasięgu postów, 2178 ich udostępnień, 779 komentarzy i prawie 22 tys. reakcji. Dołóżmy do tego prawie 6 mln odsłon bannerów w głównych portalach internetowych i kolejne 2 mln w sieci reklamowej Google.

Było widać i słychać!