OSIĄGNIĘCIA

W województwie dolnośląskim zadbaliśmy o czystość powietrza.


Co prawda pośrednio, bo prowadząc kampanię promocyjną na zlecenie władz województwa, ale miło nam, że dodaliśmy swoje kreatywne trzy grosze do troski o wspólne dobro - przyrodę naszego kraju.

Pod hasłem "Czyste zasady", przeprowadziliśmy w pierwszym kwartale 2020 roku kampanię informacyjną uchwał "antysmogowych", obowiązujacych w województwie. Mówiliśmy między innymi o tym, czym wolno, a czym nie palić w piecach, jaki rodzaj ogrzewania najlepiej służy wszystkim mieszkańcom. Uświadamialismy też jakie są konsekwencje spalania w piecach śmieci, które powinny być poddane recyklingowi.

Zaczeliśmy jednak od stworzenia linii kreatywnej (visual + hasła) kampanii. Potem przyszła produkcja spotów: po dwa telewizyjne i radiowe, wraz z ich emisją w stacjach regionalnych. Wydrukowaliśmy też i dostarczyliśmy do 169 urzędów gmin i powiatów dolnośląskiego plakaty promocyjne kampanii.

A internet? A jakże, zajmowaliśmy się stroną na Facebooku, gdzie publikowaliśmy między innymi stworzone przez siebie grafiki. Wcześniej zrobiliśmy stronę www kampanii, na której jest m.in. klasyfikator antysmogowy (można sprawdzić, czy spełnia się wymogi uchwały). Zaangażowanym czym oddychamy, strona umożliwia też zgłoszenie zauważonych trucicieli.

Z udziału w tym projekcie jesteśmy dumni szczególnie, bo wszyscy oddychamy tym samym powietrzem - przecież nie będzie innego.