OSIĄGNIĘCIA

Na temat palenia tytoniu i jego szkodliwości powiedziano już sporo, różne organizacje podejmowały temat niejednokrotnie, więc opracowanie zupełnie nowej koncepcji było nie lada wyzwaniem. Ale się udało.

W kampanii pt. „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej” przekonujemy, że płuca to nie mięso, a wędzenie ich spowoduje nie wydłużenie, ale skrócenie ich przydatności do życia. Co więcej, zwracamy uwagę na problem trucia przez palaczy nie tylko swojego organizmu, ale przede wszystkim osób z ich otoczenia – współpasażerów komunikacji miejskiej, znajomych, rodziny i szczególnie – zatruwania organizmów małych dzieci, które nie umieją przecież przeciwko temu zaprotestować.

Kampania miała charakter głównie outdoorowy – wykorzystaliśmy do tego celu citylighty w największych miastach Polski, zwracające uwagę oryginalną grafiką oraz spot emitowany na ekranach w komunikacji miejskiej, którego nie dało się nie zauważyć podczas podróży autobusem czy tramwajem. Do tego ulotki i plakaty liczone w setkach tysięcy sztuk.